Як заощадити на експертній оцінці нерухомості - 12 Мая 2014
Главная » 2014 » Май » 12 » Як заощадити на експертній оцінці нерухомості
15:03

Як заощадити на експертній оцінці нерухомості

У цій статті розповідаю як сьогодні люди економлять на вартості експертною оцінкою при переоформленні нерухомості. Багато заказують оцінку майна на 500 - 2000грн ДЕШЕВШЕ! Як їм це вдається? Пояснюю.

В Україні з 1.11.2013 діє "нова" оцінка для оподаткування і при замовленні звіту сама "програма", яка виконує оцінювання, виписує рахунок до оплати за послуги не менше 900грн, плюс сам оцінювач за свої послуги бере від 200 до 500грн, а іноді і більше. Сьогодні оцінити по-новому однокімнатну квартиру для продажу в Києві коштує від 1200 - 1500грн. Оцінити трикімнатну площою 70кв.м можна від 2000грн. Оцінка вартості будинку - від 900грн, а будинку із земельною ділянкою - від 2000грн. Дешевше «нову» оцінку 2014 сьогодні знайти, на жаль, не вийде, так як програма до зарахування грошей за виписаним рахунком нічого робити не буде.

Проте, замовляючи «нову» оцінку  треба уточнювати   скільки вона буде коштувати. Досвідчений оцінювач Вам скаже ціну на оцінку - можливо з відхиленням + / - 100грн оскільки передбачити що випише «програма» по оцінці не завжди можливо; або внесе всі дані про майно в програму, випише рахунок і повідомить Вам суму за оцінку. Я знаю і раджу, дешевше замовляти оцінку по телефону або оn-line з сайту, відправити скани необхідних документів оцінювачу, а потім відправити готовий звіт Новою Поштою з Києва, де оцінювачі за свої послуги беруть одну з найнижчих надбавок в Україні (150 -250грн) через велику конкуренцію в місті. Вартість доставки оцінки по Україні - 15 -20грн., Термін доставки - 1 день.

 

При продажу з оціночної вартості з «нової» оцінки треба заплатити податок на дохід фізичних осіб:

- Якщо володіли нерухомістю від 3 років, а також не подавали нерухомість за останній рік - 0 %

- Якщо володіли до 3 років або отримували дохід від продажу нерухомості за останній рік - 5 %.

Також необхідно сплатити 1 % держмита.

 

При сумі договору купівлі-продажу понад 150 000грн суму обов'язково проводити через банк - на рахунок одержувача в гривні ( тут ще додається оплата послуг банку).

 

Що роблять люди щоб ​​заощадити на експертній оцінці: оформляють дарування та при цьому замовляють так звану " класичну / стару " оцінку, яка зараз залишилася для юросіб і використовується не для цілей оподаткування фізосіб. При цьому така незалежна оцінка робиться оцінювачем, а не " новою програмою" і коштує набагато дешевше - від 350грн. для квартири, 500грн для дому та 800грн для будинку із землею. Таку ж оцінку замовляють і для оформлення спадщини (обов'язково треба уточнювати у нотаріуса яку оцінку вибрати, так як вони по-різному можуть ставитися до нової-старої оцінці).

 При оформленні спадщини або дарування податок становить:

- На спадщину та дарування по першому спорідненості - 0 % від ринкової вартості майна з «класичної» оцінки;

- Для решти випадків для резидентів - 5 % від ринкової вартості майна з «класичної » оцінки.

Ось і виходить, що для багатьох набагато вигідніше оформити не продаж, а дарування. Особливо це актуально при необхідності продати старенький будиночок або хатку з двором і городом в якомусь мальовничому забутому куточку нашої Батьківщини.

Як варіант, багато щоб зняти з себе значні витрати за переоформлення майна при продажу, оформляють генеральну довіреність на нового господаря. Тут Ви оплатите тільки послуги нотаріуса, але є нюанси, пов'язані з володінням майна за дорученням.

Потім новому власнику все - одно колись прийдеться самому займатися переоформленням та оплатою всіх послуг, податків і мит, вноситься майно до реєстру.

Внести нерухомість до реєстру можна самостійно, витративши в черзі 1-2 дні на реєстраційній службі і сплативши 300 -500грн. Без черг таку послугу надають і нотаріуси, тільки стоїть у них це дорожче (від 1000грн, треба уточнювати).

Коли власникам майна все-таки доводиться замовляти дорогу " нову" оцінку для оподаткування при продажу, вони хитрують занижуючи гідності своєї квартири або будинку, землі і для заниження оціночної вартості, з якої потім будуть платити податок, приписують своєї нерухомості перебільшені недоліки, так як " за новими правилами оцінки " це ніхто не перевіряє!

Всі ці питання по новій і старій оцінці, вибором між продажем або даруванням, розмірами зборів і податків обов'язково необхідно уточнювати у нотаріуса, а краще в декількох, так як у деяких з них склалося своє власне ставлення до оцінки. Можливо, щоб зменшити завищені витрати населення за "нову" оцінку, її скасують, або скасують обов'язкове використання монополізованої «програми » і звіти з оцінки знову будуть робити навчені незалежні оцінювачі в 3 - 4раза дешевше. При цьому надходження до бюджету все - одно особливо не зміняться, за що так боролися, впроваджуючи нову оцінку для оподаткування.

 

Читайте также: Документы, необходимые для проведения оценки

Просмотров: 6535 | Добавил: Соломка | Теги: експертна оцінка нерухомості, Оценка недвижимости, оценка квартиры | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
БТИ Киев
БТИ Печерский район
Услуги БТИ Позняки
БТИ Дворец Спорта Украина
Техпаспорт на квартиру Киев
БТИ площадь Льва толстого
Техпаспорт БТИ Киев
Оценка недвижимости
Оценка квартиры Киев
Оценка дома Киев
Оценка авто и земли
Оценка недвижимости
Оценщик Печерск, Позняки
Новости
Контакты
г. Киев, пр. Петра Григоренко, 39б
ул. Большая Васильковская, 43
(044) 568-07-38
067 348-94-93
095 013-57-69
063 336-00-19
info@privat-investa.com.ua
Закрыть